octombrie_isj.JPG
Meniu Principal
Acasa
Noutati
Reteaua Scolara
Pagina inspectorului
Legislatie
Link-uri utile
Inv. particular
Forum
Proiecte ISJ
Compartimente
Login Form





Parola uitata?
Informatii utilizatori
1363 membri
0 azi
0 in aceasta saptamana
0 in aceasta luna
ultimul: ioanamilev
A+ | A- | Reset
Prezentare pe scurt a ultimelor actualizari ale site-ului
 Disciplina de concurs pentru examenul de ocupare a posturilor din data de 15 iulie 2015
 Nr candidati inscrisi la concursul de ocupare a posturilor din data de 15 iulie 2015 din care
 Nr Total de candidati pe disciplina de concurs
Absolventi 2015
Absolventi ai promotiilor anterioare
AGRICULTURA - HORTICULTURA   5 5
ALIMENTATIE PUBLICA   3 3
ALIMENTATIE PUBLICA (MAISTRI INSTRUCTORI)   2 2
ARTE VIZUALE (EDUCATIE PLASTICA / EDUCATIE VIZUALA / ARHITECTURA)   4 4
BIOLOGIE 3 16 19
CHIMIE   7 7
COMERT   4 4
CONFECTII TEXTILE - TRICOTAJE - FINISAJ TEXTIL   1 1
CONSILIERE PSIHOPEDAGOGICA   12 12
ECONOMIC, ADMINISTRATIV, POSTA   1 1
ECONOMIE SI EDUCATIE ANTREPRENORIALA   4 4
EDUCATIE FIZICA SI SPORT 2 27 29
EDUCATIE FIZICA SI SPORT - ANTRENORI   1 1
EDUCATIE MUZICALA 1 4 5
EDUCATIE MUZICALA SPECIALIZATA: MUZICA INSTRUMENTALA   1 1
EDUCATIE TEHNOLOGICA   8 8
ELECTROTEHNICA, ELECTROMECANICA, ENERGETICA (MAISTRI INSTRUCTORI)   1 1
FILOSOFIE SI LOGICA, ARGUMENTARE SI COMUNICARE   1 1
FIZICA   3 3
GEOGRAFIE   18 18
INFORMATICA SI TEHNOLOGIA INFORMATIEI   1 1
ISTORIE 1 21 22
KINETOTERAPIE   1 1
LIMBA GERMANA MODERNA   9 9
LIMBA SI LITERATURA ENGLEZA 4 42 46
LIMBA SI LITERATURA FRANCEZA   10 10
LIMBA SI LITERATURA GERMANA MATERNA   1 1
LIMBA SI LITERATURA ROMANA 6 57 63
LIMBA SI LITERATURA ROMANA, ELEMENTE DE PEDAGOGIE SCOLARA SI ELEMENTE DE DIDACTICA GENERALA APLICATE DISCIPLINELOR DIN INVATAMANTUL PRIMAR 22 62 84
LIMBA SI LITERATURA ROMANA, LB. SI LIT. GERMANA MATERNA SI METODICA PREDARII ACTIVITATILOR INSTRUCTIV-EDUCATIVE IN GRADINITA DE COPII 5 8 13
LIMBA SI LITERATURA ROMANA, LB. SI LIT. MAGHIARA MATERNA SI METODICA PREDARII ACTIVITATILOR INSTRUCTIV-EDUCATIVE IN GRADINITA DE COPII   2 2
LIMBA SI LITERATURA ROMANA, MET. PRED. LB. SI LIT. ROM., LB. SI LIT. GERMANA MAT. SI MET. PRED. LB. SI LIT. GERMANE MAT.; INSTITUTORI/INVATATORI 4 8 12
LIMBA SI LITERATURA ROMANA, MET. PRED. LB. SI LIT. ROM., LB. SI LIT. MAGHIARA MAT. SI MET. PRED. LB. SI LIT. MAGHIARE MAT.; INSTITUTORI/INVATATORI   1 1
LIMBA SI LITERATURA ROMANA, PEDAGOGIA PRESCOLARA SI METODICA DESFASURARII ACTIVITATILOR INSTRUCTIV-EDUCATIVE IN GRADINITA DE COPII 36 81 117
MATEMATICA 3 29 32
MECANICA   9 9
MECANICA (MAISTRI INSTRUCTORI)   1 1
POSTA (MAISTRI INSTRUCTORI)   1 1
PROFESORI DOCUMENTARISTI   1 1
PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA   24 24
RELIGIE ORTODOXA 1 15 16
SOCIOLOGIE   1 1
TERAPIA EDUCATIONALA COMPLEXA SI INTEGRATA   3 3
TURISM SI SERVICII   2 2
Total candidati inscrisi la concursul de ocupare din 15 iulie 2015
88 513 601

prof. Delia Stoicescu

Inspector la invatamantul prescolar
Inspector pentru invatamantul special 



prof. Ioan Cartau

Inspector la invatamantul primar
Inspector responsabil perfectionarea cadrelor

 

prof. Bianca Florea

Inspector la disciplina arte(Educatie plastica/vizuala,Educatie muzicala,Teatru)
 

prof. Diana Bucuta

Inspector la invatamantul primar



prof. Mircea Galata

Inspector la disciplina educatie fizica si sport





  1. Miercuri 20.05.2015 incepand cu ora 15 va avea loc la sediul CCD SIBIU actiunea de formare a profesorilor de educatie fizica si sport ciclu gimnazila Sibiu si zona cu tema "si muntele e scoala". Invitat special: dpmnul Teodor Tulpan 
  2.  Cupa Primaverii la handbal baieti care trebuia sa se desfasoare in data de 15.05.2015 se muta pe data de 29.05.2015, locatia de desfasurare si ora ramane aceiasi
  3. REGULAMENT CUPA PRIMAVERII
  4. Joi 30.04.2015 incepand cu ora 12 in sala de sport a Colegiului National S von Brukenthal va avea loc etapa pe judet la fotbal baieti fete clasele I-IV
  5. Actiunea de rubytag care ar fi trebuie sa se desfasoare ind ata de 24.04.2015 se reprogrameaza pentru data de 30.04.2015 la aceeasi ora si la aceeasi locatie
  6. In data de 10 mai 2015 incepand cu ora 8:30 va avea loc crosul cardiologilor - crosul inimii, startul si soireaa vor fi in Piata Mare, lungimea crosului va fi de 2,25 km. Inscrierile se fac prin profesorii de educatie fizica de la licee. Pentru realtii suplimentare sunati la prof. Amariei Daniela nr 0741132680. Crosul se adreseaza elevilor de liceu. participarea se va face pe bazza de tabel cu vizita medicala obligatorie a participantilor
  7. In data de 08.04.2015 incepand cu ora 9:30 va avea loc la stadionul Municipal Sibiu faza judeteana la tetratlon si la pentatlon
  8. Miercuri 1.04.2015 se va desfasura faza judeteana la disciplina handbal fete gimnaziu la Scoala Gimnaziala Nr 18 Sibiu, incepand cu ora 10
  9. In atentia profesorilor de eductie fizica si sport care isi depun dosare in vedere obtinerii gradatiei de merit nu mai exista limita de 100 de pagini
  10. In datele de 28-29.03.2015, incepand cu orele 9 in sala de sport a Colegiului "Samuel von Brukenthal" Sibiu se va desfasura etapa judeteana a Cupei Coca-Cola ciclu liceal. Relatii suplimentare profesor Gabriel Marginean
  11. În data de 02.04 2015 începând cu ora 10.30 va avea loc faza judeţeană a crosului şcolar gimnaziu băieţ,i fete şi licee băieţi fete.Competiţia se va desfăşura pe stadionul municipal începând cu ora 10.30.Relaţii suplimentare prof. Rusu Mariana.
  12. În data de 31.03.2015 va avea loc faza pe judeţ la badminton ciclul gimnazial fete ,băieţi în localitatea Copşa Mică la sala de sport din oraş în apropierea gării.Competiţia începe la ora 9.00
  13. In datele de 22.03.2015 si 29.03.2015 se va desfasura  cursul de formare pentru sah la Casa Corpului Didactic incepând cu ora 9.30.
    Cursul va fi predat de domnul profesor Rasinaru Gheorghe
  14. Protocol Olimpiada gimnaziilor
  15. In data de 19.03.2015 incepand cu orele 10 va avea loc etapa jueteana handbal baieti liceu la Liceul de Arta Sibiu. Relatii suplimentareprof. Stefan Niculae
  16. Actele necesare pentru inscriere la cursul "Educatie prin sah in invatamantul preuniversitar"
  17. PROGRAM ONSS BASCHET BAIETI LICEE
  18. Zone OLIMPIADA NATIONLA A SPORTULUI SCOLAR
  19. Educatie prin sah in invatamantul preuniversitar
  20. Cupa Dascalului la Tenis de masa - editia a VI-a
  21. Protocol SAH
  22. Protocol SPORT JUNIOR
  23. Protocol BADMINTON
  24. Protocol COCA_COLA
  25. ORDIN privind recrutarea şi selecţia cadrelor didactice pentru predarea disciplinei opţionale „Educaţie prin şah” în învăţământul preuniversitar
  26. Informaţii despre selecţia metodiştilor ISJ Sibiu, pentru anul şcolar 2014-2015
  27. Subiecte si bareme titularizare 2014, disciplina educatie fizica si sport (profesori si antrenori, kinetoterapie)
  28. Invitatie Concursul national Scolar de Sah "Elisabeta Prolihroniade" - echipe mixte, editia 2013-2014
  29. Protocol de colaborare pentru organizarea Campionatului National de Sahpentru elevii si elevele din invatamantul gimnazial si liceal - echipe mixte, editia 2013 - 2014
  30. Protocol de colaborare privind derularea proiectului "ABRORDARI METODOLOGICE MODERNE IN EFICIENTIZAREA LECTIEIE DE EDUCATIE FIZICA"
  31. CAMPANIA SPORTUL CONTRA DROGURI - 2014
  32. Programul Biomotric 2013-2014
  33. OLIMPIADA  NAŢIONALĂ A SPORTULUI  ŞCOLAR - CALENDAR COMPETIŢIONAL NAŢIONAL, ANUL ŞCOLAR 2013 – 2014
  34. Protocol de colaborare program national de selectie relansarea gimnasticii romanesti
  35. Protocolul cu Coca-Cola si GSP
  36. Protocol Sah
  37. Ordin privind aprobarea Metodologiei organizarii si desfasurarii activitatilor de educatie fizica si sport in invatamantul preuniversitar
  38. PREVEDERI METODOLOGICE LA DISCIPLINELE SPORTIVE NOMINALIZATE ÎN CALENDARUL COMPETIŢIONAL NAŢIONAL AL O.N.S.Ș. PENTRU ANUL ŞCOLAR 2012-2013 
  39. Ordin pentru modificarea si completarea anexei nr 1 la Metodologia privind examinarea starii de sanatate a prescolarilor si elevilor din unitatile de invatamant de stat  si particulare autorizate/acreditate, privind acordarea asistentei medicale gratuite si pentru promovarea unui stil de viata sanatos, aprobata prin Ordinul ministrului educatiei, cercetarii, tineretului si sportului si ala ministrului sanatatii nr 5298/1668/2011  
  40. In atentia unitatilor scolare si a profesorilor de educatie fizica si sport din judet: va rog sa studiati cu atentie OMECTS / 3462/2012 atasat aici
  41. PROGRAME SCOLARE 2009
  42. ORDIN nr 4700/07.07.2008 privind aprobarea programelor revizuite la educatie fizica si sport
  43. Ordin MECT ONSS 2007 - Regulamentul de organizarea a competitiilor sportive
  44. Anexa A la Ordinul MECT nr 2880

 

    prof Daniela Muntean


        

 

 1. ANUNTURI:


2. PROIECTE, CONCURSURI:
  1.   Rezultate concursuri CAEN - faza judeteana: Europa in scoala, Reviste scolare, Tinere condeie, Scoala Altfel 
  2.   Calendarele activitatii educative aprobate de MECS: CAEN 2015 si CAER 2015
  3.   Regulamente concurs judetean de muzica si dans, organizat de Palatul Copiilor Sibiu.
  4.   Regulament concurs județean de teatru, organizat de Palatul Copiilor Sibiu.
  5. Calendarul judetean al activitatii educative: anexa A- fazele judetene ale concursurilor educative nationale, anexa B- concursuri educative organizate de Palate și Cluburi ale Copiilor, anexa C- concursuri educative organizate de unitati de invatamant. 
  6. Regulamentele concursurilor din anexa A.  
  7.  Fisa de aplicatie pentru CAEN 2015.  Fisa de evaluare pentru CAEN 2015 . Adresa ISJ.
  8. Proiect POSDRU "EDSANO" - prezentare.  Programa de educatie pentru sanatate.  Modele lectii.

  3. REGULAMENTE, ORDINE, PROCEDURI: 

  1. Materiale lectii dirigentie si optionale. Consfaturi 2014.
  2. Metodologie alegeri Consiliul Elevilor
  3. Plan de masuri privind prevenirea abandonului si absenteismului
  4. Documente pentru situatii de urgenta necesare unitatilor de invatamant
  5. Materiale pentru pregatirea in domeniul situatiilor de urgenta: protocol MAI_MEN,  lectii, regulamente concursuri.
  6.  Materiale utile pentru orele de educatie rutiera
  7. ORDIN nr. 3035/10.01.2012 privind aprobarea Metodologiei – cadru de organizare si desfăsurare a competitiilor scolare si a Regulamentului de organizare a activitătilor cuprinse în calendarul activitătilor educative, scolare si extrascolare
  8. ORDIN nr. 5567/2011 pentru abrobarea Regulamentului de organizare şi funcţionare a unităţilor care oferă activitate extraşcolară
  9. Ordinul nr 4247 din 21.06.2010 privind aprobarea regulamentului Consiliului National al Elevilor
  10. ORDIN nr.5132/10/09/2009 privind activităţile specifice funcţiei de diriginte
  11. Taberele, excursiile, expeditiile sau orice activitati de timp liber cu elevii şi preşcolarii se organizează conform ordinului MEN 3060/3.02.2014.   

 

 4. PREVENIREA VIOLENTEI SI ASIGURAREA SECURITATII

  1. Macheta de raportare situatii de violenta: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?usp=drive_web&formkey=dElKTzdHN2l5WERwTHI3eTB1VS1lVHc6MQ#gid=1
  2. Nomenclatorul actelor de violenta
  3. Procedura de interventie in caz de violenta
  4. Plan teritorial comun de actiune la nivelul judetului Sibiu pentru cresterea gradului de siguranta al elevilor si personalului didactic si prevenirea delicventei juvenile in incinta si zonele adiacente unitatilor de invatamant
  5. Plan local comun de actiune la nivelul municipiului Sibiu pentru cresterea gradului de siguranta al elevilor si personalului didactic si prevenirea delicventei juvenile in incinta si zonele adiacente unitatilor de invatamant
  6. Masuri privind prevenirea fenomenului infractional - nota ISJ Sibiu 6546/3.12.2013 
  7. Nota ISJ Sibiu 5388/11.10.2013 privind asigurarea securitatii si sigurantei in scoli 
  8. Nota nr 67843 din 09.11.2012 privind asigurarea securitatii si sigurantei elevilor in perimetrul unitatilor scolare[detalii aici]
  9. Materiale utile pentru comisia de prevenire a violentei din scoala [detalii aici]
  10. Nota referitoare la respectarea drepturilor copilului in Romania[detalii aici]
5. PROGRAMUL SCOALA ALTFEL 2015
       
 6. CONSILIUL ELEVILOR

prof. Teodora Helju

Inspector la disciplina Istorie
Inspector la disciplinele socio-umane


  1.  Univ. L.Blaga din Sibiu, I.S.J. Sibiu, C.N. Samuel von Brukenthal Sibiu  invita liceele la un concurs pe teme de istoria Sibiului.
  2.  Sesiunea de referate si comunicarti stiintifice la istorie, faza judeteana, va avea loc in 13 mai 2015, ora 11,00, la Colegiul Tehnic Mediensis din Medias. Inscrierile se vor face pana la 30 aprilie 2015 la adresa de email vasmarculet@yahoo.com.Tematica de anul acesta este centrata pe Primul Razboi Mondial, respectiv anul 1915.
  3. Concurs de eseuri si grafica "Fara confirmare de primire"
  4. Invitatie Astra
  5. Cerc metodic al profesorilor de istorie Va avea loc vineri, 27 februarie 2015, orele 13.00, la Colegiul Tehnic Energetic Sibiu. Invitat d/l Alexandru Florian, directorul Institutului Elie Wiesel.
  6. Faza judeteana a Olimpiadei de stiinte sociale va avea loc sambata, 28 februarie 2015 la Colegiul National Octavian Goga, ora 9 a.m. Inscrierile pe adresa de e-mail dorahelju@yahoo.com.
  7. Faza judeteana a Olimpiadei de istorie va avea loc sambata, 7 martie 2015 la Colegiul National Gheorghe Lazar, ora 9 a.m. Inscrierile pe adresa de e-mail dorahelju@yahoo.com.
  8. Faza judeteana a Concursului  National Istorie si societate in dimensiune virtuala va avea loc voneri, 27 februarie 2015 la Colegiul Energetic , ora 12 a.m. Inscrierile pe adresa de e-mail dorahelju@yahoo.com.
  9. Liceul Tehologic Mârșa și I.S.J. vă invită la sesiunea de comunicari si reefate dedicata comemorarii a 230 de ani de la martiriul lui Horea si Closca(detalii aici)
  10. 24 ianuarie 1859 Ziua Unirii Principatelor Romane - Simpozionul se va desfasura in data de joi 22 ianuarie 2015,orele 13 la Scoala Gimnaziala "Radu Selejan" Sibiu
  11. Rezultate olimpiada de istorie faza judeteana 2014
  12. Rezultate olimpiada de socio umane faza judeteana 2014
  13. Simulare Bac 2014 istorie, stiinte sociale
  14. Protocol "Cultul eroilor" valabil pentru scolile din judet
  15. Protocol "Cultul eroilor" valabil daor pentru scolile din Municipiul Sibiu
  16. Regulamentul de organizare și desfășurare a olimpiadei de științe socio-umane
  17. Regulamentul de organizare și desfășurare a concursului național "Democrație și toleranță"

prof. dr.Maria Turean

Inspector la invatamantul prescolar

  1.  INVITATIE G.P.P. nr. 29 Sibiu va invita sa participati la concursul de art plastica care se va desfasura in data de 11.06.2015
  2. Inscrierea la gradinita 2015
  3. Festivalul DO-RE-MI pentru gradinite. Informatii si documente de inscriere click aici
  4. Scrisoarea metodica pentru anul scolar 2014-2015 
  5. Setul de instrumente pentru stimularea, monitorizarea si aprecierea pregatirii pentru scoala a copilului prescolar
  6. Şcoala  Gimnazială „I.L. Caragiale” Sibiu este coordonatoarea proiectului pilot  „Promovarea fotbalului în grădiniţe – un ambasador al sportului, al fair play-ului şi al dezvoltării sănătoase”, proiect care va avea loc sâmbătă  27 septembrie 2014, începând cu orele 10,  la Sala Transilvania din Sibiu.Proiectul  este  destinat copiilor cu vârste cuprinse între 4 – 6 ani,  băieţi şi fete, din mediul rural şi urban. La  această  acţiune sunt aşteptaţi copii înscrişi în grădiniţele din judeţul Sibiu, părinţii  acestora, cadre  didactice, personalităţi  locale, potenţiali  susţinători ai fotbalului, având ca invitat de onoare pe doamna Gabriela Szabo - Ministrul Tineretului  şi Sportului. Persoana de contact : Director:  prof. Mara Darius Mobil: 0743.585268

  7. Va rugam sa diseminati informatia privind evenimentul Noaptea cercetatorilor, tuturor parintilor/ educatoarelor/ persoanelor interesate, eveniment care va avea loc in data de 26 septembrie 2014, intre orele 16-23 la Sala Transilvania, din Municipiul Sibiu
  8. Proiect national. Condeie Fermecate 2014
  9. Concurs de design pentru copii - Festivalul Gradinilor - CCIA
  10. Precizari inscrieri gradinite pentru anul scoalr 2014-2015
  11. Scrisoare metodica invatamant prescolar 2013
  12. In atentia directorilor unitatilor de invatamant prescolar/unitatilor care au in componenta nivel prescolar va comunicam informatii referitoare la inscrierea copiilor in gradinite[detalii aici]
  13. In atentia unitatilor de invatamant preprimar: Festivalul gradinitelor. Informatii, click aici
  14. Traditii si obiceiuri de Pasti
  15. Simpozion international - "Iarna de vis"
  16. Fisele de evaluare pentru prescolari
  17. Scrisoare metodica invatamant prescolar an scolar 2012-2013
  18. In atentia directorilor unitatilor de invatamant prescolar si a directorilor unitatilor de invatamant care au in componenta si gradinite
  19. In atentia directorilor  si responsabililor comisiilor metodice din scoli. Va rugam sa puneti in aplicare prevederile Notei MECTS nr 59001/21.09.2012 privind evaluarile initiale
  20. Concurs National de creatie plastica "Pentru tine copile" [detalii aici]
  21. SIMPOZION INTERNATIONAL „Cartea – instrument de educatie, cultura, divertisment”-Ediţia I [detalii aici]
  22. Precizari privind inscrierile in gradinite pentru anul scolar 2011-2012 (detalii aici)
  23. Activitati Gradinita Copsa Mica(click aici)
  24. Consfatuiri reforma ed.timpurii
  25. Consfatuiri 2009 incluziune
  26. CONSFATUIRI 2009, formare
  27. DESPRE PROIECTAREA ANUALA
  28. PROGRAME SI PROIECTE EDUCATIONALE
  29. PROGRAMA pentru TITULARIZARE EDUCATOARE

  30.  Programa noua pentru definitivat
  31.  Programa noua pentru gradul II
  32.  Pedagogie - Definitivat - Specializarea Educatoare
  33.  Pedagogie - Gradul II - Specializarea Educatoare


prof. Adrian Poplacean

Inspector la disciplinele tehnice

  1.  Inscrierea in inv profesional 2015-2016
  2. Ordin nr. 5005/2.12.2014 privind aprobarea Metodologiei de organizare și desfășurare a examenului de certificare a calificării profesionale a absolvenților învățământului postliceal 
  3. Metodologie de organizare și desfășurare a examenului de certificare a calificării profesionale a absolvenților învățământului postliceal - anexa OMEN nr. 5005/2.12.2014
  4. Incheierea mediilor la module pe semestrul I
  5. Precizari plan scolarizare inv profesional 2015-2016
  6. Precizari MEN cu privire la constinuarea studiilor in anul scolar 2014-2015
  7. Ordin nr. 4421/27.08.2014 pentru modificarea Metodologiei de organizare şi desfăşurare a examenului de certificare a calificării profesionale a absolvenților ciclului inferior al liceului care au urmat stagiile de pregătire practică, aprobată prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului și sportului nr. 5222/2011
  8. Ordin nr. 4420/27.08.2014 pentru modificarea art. 38 alin. (1) din Metodologia de organizare şi desfăşurare a examenului de certificare a calificării profesionale pentru absolvenţii învăţământului profesional cu durata de 2 ani, aprobată prin Ordinul ministrului educaţiei naționale nr. 4888/2013
  9. Ordin nr. 4434/29.08.2014 privind aprobarea Metodologiei de organizare și desfășurare a examenului de certificare a calificării absolvenților învăţământului liceal, filiera tehnologică
  10. Ordin nr 3973 echivalare niveluri calificare
  11. Precizari referitoare la aplicarea nomenclatoarelor calificarilor profesionale pentru care se asigura pregatirea prin invatamantul preuniversitar si ordinele de ministru in vigoare privind planurile de invatamant si programele scolare pentru anul scolar 2014-2015
  12. Precizari privind incadrarea personalului didactic care preda curriculum de specialitate din cadrul ariei curriculare "Tehnologii"
  13. Nota VET - Activitati specifice modernizarii invatamantului profesional si tehnic (IPT) in anul scoalr 2014-2015
  14. Ordin planuri invatamant cl.a IX-a invatamantul profesional de 3 ani
  15. Ordin 4888 din 26 august 2013 prvind aprobarea metodologiei de organizare si desfasurare a examenului de certificare a calificarii profesionale pentru absolventii invatamntului profesional cu durata de 2 ani
  16. Ordin nr. 3136/20.02.2014 privind organizarea, funcţionarea, admiterea şi calendarul admiterii în învăţământul profesional de stat cu durata de 3 ani
  17. Nota cu privire la organizarea olimpiadelor la disciplinele din aria curriculara "Tehnologii", faza judeteana, anul scolar 2013-2014
  18. Precizari legate de examenele de certificare
  19. PLAI 2013-2020
  20. Precizarile MEN nr. 63249 din 16 10.2013 privind încadrarea personalului didactic care predă curriculumul de specialitate din cadrul ariei curriculare „Tehnologii”
  21. Nota CNDIPT an scolar 2013-2014
  22. Precizari aplicare nomenclatoare si ordine curriculum an scolar 2013-2014
  23. Legislaltie conducere auto
  24. Institutii de invatamant superior care organizeaza programe de conversie profesionala
  25. Nota MECTS 67149/07.11.2012 privind incadrareaa si salarizarea profesorilor de instruire practica si a maistrilor instructori
  26. Precizari referitoare la organizara si desfasurarea examenelor de certificare/atestare a competentelor profesionale ale absolventilor din invatamantul preuniversitar in anul scolar 2012-2013
  27. OMECTS nr.6327/27.11.2012, privind graficul de desfasurare a examenelor de certificare a invatamantului profesional si tehnic preunivarsitar in anul scolar 2012/2013 din anexa
  28. Programele Olimpiadelor de Tehnologie aprobate de M.E.C.T.S prin nota nr.101290/03.12.2012 pentru anul scolar 2012-2013
  29. Precizările nr. 57189/11.09.2012 privind încadrarea personalului didactic care predă curriculumul de specialitate din cadrul ariei curriculare „Tehnologii”
  30. Precizările nr. 61722/08.10.2012 referitoare la aplicarea nomenclatoarelor calificărilor profesionale pentru care se asigură pregătirea prin învăţământul preuniversitar şi la ordinele de ministru în vigoare privind planurile de învăţământ şi programele şcolare pentru anul şcolar 2012- 2013
  31. Nota MECTS privind aplicarea curriculumului pentru invatamantul profesional de 2 ani -click
  32. Situaţia statistică privind învăţământul profesional şi tehnic particular, din judeţul Sibiu
  33. Notă MECTS nr 29097 din 10.02.2012 privind aprobarea Programelor Olimpiadelor la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” si programa modificata pentru domeniul agricultura
  34. In atentia unitatilor de invatamant liceal din judetul Sibiu va informam ca in Monitorul oficial numarul 96 din 7.02.2012 si pe site http://alegetidrumul.ro/ a aparut Ordinul MECTS nr 3168 din 3 februarie 2012 si Metodologia de organizaresi functionare a invatamantului profesional de 2 ani.
  35. ORDIN nr. 5222/29.08.2011 privind aprobarea metodologiei de organizare și desfășurare a examenului de certificare a calificării profesionale a absolvenților ciclului inferior al liceului care au urmat stagiile de pregătire practica

FONDUL SOCIAL EUROPEAN

Investește în oameni!

Proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial pentru Dezvoltarea    Resurselor Umane 2007 – 2013
Axa prioritară 1 : "Educaţia şi formarea profesională în sprijinul creşterii  economice şi dezvoltării societăţii bazate pe cunoaştere"   
Domeniul major de intervenţie: 1.1. "Accesul la educaţie şi formare profesională iniţială de calitate"
Titlul proiectului: Sprijinirea școlilor pentru creșterea calității serviciilor educaționale
               Cod contract: POSDRU/153/1.1/S/138879 

 FONDUL SOCIAL EUROPEAN

Investește în oameni!

Proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial pentru Dezvoltarea    Resurselor Umane 2007 – 2013
Axa prioritară 1 : "Educaţia şi formarea profesională în sprijinul creşterii  economice şi dezvoltării societăţii bazate pe cunoaştere"  
Domeniul major de intervenţie: 1.1. "Accesul la educaţie şi formare profesională iniţială de calitate"
Titlul proiectului: Educație de calitate în școlile din mediul rural
               Cod contract: POSDRU/153/1.1/S/133316

prof. Mariuca Neagu

Inspector la disciplina Religie

 


 

 
  1.  Olimpiada de Religie, etapa judeteana, 2015: rezultate, subiecte
  2.  Regulamentul concursului naţional ,,BISERICA, LOCAŞ DE ÎNCHINARE’’ Ediţia a
  3.  REZULTATE CONCURSUL INTERDISCIPLINAR ”CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ
  4.  Din activitatea Orei de Religie: rugaciuni, poezii, ganduri pentru mama
  5. In atentia profesorilor de limba şi literatura română şi religie ANUNT - CONCURSUL INTERDISCIPLINAR ”CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ (LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ ŞI RELIGIE - CLASELE V-VIII)” 2015
  6. ÎNSCRIERE - CONCURSUL INTERDISCIPLINAR ”CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ (LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ ŞI RELIGIE - CLASELE V-VIII)” 2015
  7.  Din activitatea Orei de Religie: revista galerie
  8.  Precizari olimpiada religie judeteana 2015
  9.  Cerere pentru participarea la ora de religie
  10.  Tematica olimpiada de religie (cultul ortodox) - 2015
  11.  Concursul Naţional de Materiale Didactice, cu tema Educatia Religioasa - Traditie si Actualitate
  12.  REGULAMENT SPECIFIC Privind organizarea și desfășurarea Olimpiadei naționale de religie
  13.  În atenţia profesorilor de religie - Cerc pedagogic al profesorilor de religie (gimnaziu, liceu, zona Sibiu şi Mediaş) joi, 12 februarie 2015, ora 17.00
  14.  Calendarul olimpiadele nationale scolare 2014-2015
  15. Calendarul concursurilor nationale scolare finantate de catre MECS 2014-2015
  16. Din CALENDARUL CONCURSURILOR NAŢIONALE ŞCOLARE FINANȚATE DE CĂTRE M.E.C.S. ÎN ANUL ŞCOLAR 2014-2015
  17. PRECIZĂRI REFERITOARE LA CONCURSUL INTERDISCIPLINAR ”CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ (LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ ŞI RELIGIE - CLASELE V-VIII)” 2015
  18. Comunicat privind statutul orei de religie
  19. In atentia doamnelor si domnilor directori, invitatie "Colindul scolilor sibiene"
  20. URGENT !!! Modificare data –colindul scolilor sibiene de la Catedrala Mitropolitană Sibiu : joi, 11 decembrie 2014, începând cu ora 18, şcolile/liceele sibiene vor colinda la Catedrala Mitropolitană Sibiu
  21. Joi, 11 decembrie 2014 - activitate cerc pedagogic pentru profesorii de religie care predau la/şi la liceu[detalii aici]
  22. Joi, 4 decembrie 2014 - activitate cerc pedagogic pentru profesorii de religie care predau la/şi la gimnaziu[detalii aici]
  23.  În atenţia tuturor profesorilor de religie. ,, Tematica cerc pedagogic”
  24. Concursul naţional “Cultură şi spiritualitate românescă”, concurs naţional interdisciplinar
  25. Religia la clasa pregătitoare şi la clasa I (Ghid pentru profesori, Fişe de lucru)
  26. Fisa de avizare optional
  27. Precizări privind inspecţia de specialitate
  28. Joi, 09.10.2014, ora 14,  in sala festiva a Protopopiatului Ortodox Medias,  vor avea loc consfatuirile anuale ale profesorilor de religie din Medias si zona
  29. Proiectul POSDRU – ID 134267 – Perfecţionarea cadrelor didactice din învăţământul preuniversitar care predau disciplina Religie  Detalii mai multe aici[click aici]
  30. Consfătuirile profesorilor de religie
  31. PROGRAME ŞCOLARE RELIGIE ORTODOXĂ - an şcolar 2014/2015
An scolar 2014-2015
  1. INVITAŢIE Seminar, 10 iunie 2014: ,,Formare în psihologia dezvoltării. Dezvoltarea religioasă a copilului şi a adultului"
  2. A P E L PENTRU SELECTIA CADRELOR DIDACTICE, in vederea evaluarii proiectelor de manuale scolare pentru clasele I si a II-a pentru anul scolar 2014-2015 http://www.rocnee.eu/index18.htm
  3. Seminar International de Pedagogie clinica: Sibiu 12-14 mai 2014 Mai mullte detalii gasiti pe site CCD Sibiu sau pe e-mail trimis de coordonatorii de cerc in legatura cu seminarul mentionat.Pentru inscriere va rog sa folositi fisa de inscriere de pe CCD. Va anexez  fisa de inscriere, in cazul in care nu o puteti descarca.
  4. Rezultate Olimpiada de Religie, etapa judeteana 2014 
  5. Subiecte Olimpiada de Religie, etapa judeteana 2014
  6. Precizări Olimpiada de religie, etapa judeţeană 2014
  7. Olimpiada de Religie 2014_ etapa judeteana_ participare_ inscriere_ tematica
  8. Rezultatele etapei judetene si subiectele pe clase
  9. Tematica olimpiada gimnaziu 2013 
  10. Tematica olimpiada liceu 2013
  11. ORDIN nr. 3641/03.02.2011 cu privire la aprobarea planurilor cadru de învățământ penrtu clasele a IX-a - a XII-a, filiera vocațională, profilul teologic, cultul ortodox, specializarea ghid turistic religios
  12. ORDIN nr.5229/01.09.2008 privind aprobarea Programelor şcolare revizuite pentru dicipline de studiu din aria curriculară Om şi Societate: RELIGIE clasele I-IV
  13. ORDIN nr. 5230/01.09.2008 privind aprobarea Programelor şcolare revizuite pentru discipline de studiu din aria curriculară Om şi Societate: RELIGIE clasele IX - XII

prof. Ioana Dăneţiu

Inspector la disciplina
Limba si literatura romana

prof. Mariana Ciovica

Inspector la disciplina Limba engleza
Inspector la disciplina Limba franceza 


  1. ORDIN nr.5237/01.09.2008 privind modificarea Ordinul MECT nr.4877/22.07.2008 privind aprobarea programelor şcolare pentru disciplinele de studiu din aria curriculară "Limbă şi comunicare" - Limbi moderne
  2. Programa şcolară pentru disciplina Limba engleză - Limba modernă 1 din aria curriculară "Limbă şi comunicare" pentru clasele a V - a - a VIII - a
  3. ORDIN nr. 4877/22.07.2008 privind aprobarea programelor şcolare pentru discipline de studiu din Aria curriculară "Limbă şi comunicare"-limbi moderne
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - directori cluburi sportive
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - directori palate, cluburi copii
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - directori, directori adjuncti
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - educatoare
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - invatatori
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - profesori
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - cadre didactice palate si cluburi ale copiilor
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - profesori si antrenori din  Cluburi Sportive Scolare
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - invatamant special
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - logopezi
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - psihologi
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - profesori invatamant vocational
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - maistri instructori
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - laborant
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - bibliotecar
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - secretare  
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - administrator financiar
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - pedagog scolar
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - informatician
Fisa de evaluare pentru acordarea gradatiei de merit 2015 - administrator de patrimoniu

prof. Livia Cretulescu

Inspector scolar management si evaluare institutionala

   


prof. Cristina Marcu

Inspector de resurse umane
Inspector scolar management si evaluare institutionala 

  





  1.  Graficul inspectiilor la clasa valabile pentru concursul de ocupare a posturilor din data de 15 iulie 2015.Candidatii vor lua legatura personal, pentru eventuale detalii ale inspectiei speciale, cu profesorul metodist  arondat unitatii scolare programate.Eventuale modificari se fac doar cu aprobarea inspectorului de specialitate
  2. DETALIEREA Punctajelor criteriului IV- Activitate metodica si stiintifica - din anexa 2 a Metodologiei-cadru privind mobilitatea personalului didactic din invatamantul preuniversitar în anul şcolar 2015 - 2016, aprobată prin O.M.E.N. nr. 4895/2014, cu modificările şi completările ulterioare
  3. Anunt modificare decizii titulari Macheta refacere decizii 2015
  4. Anunt miscare personalMacheta mentinere activitate pensionari 2014 Macheta continuitate suplinire nota peste 7 2014 Macheta continuitate suplinire 2014
  5. Anunt restrangeri activitate 2014-2015  macheta restrangeri 2014-2015
  6. OMEN nr. 3080/05.02.2014 pentru modificarea şi completarea Metodologiei – cadru privind mobilitatea personalului didactic din învăţământul preuniversitar în anul şcolar 2014-2015, aprobată prin Ordinul ministrului educaţiei naţionale nr. 5451/2013
  7. Ordin nr. 5451/12.11.2013 pentru aprobarea Metodologiei-cadru privind mobilitatea personalului didactic din învăţământul preuniversitar în anul şcolar 2014-2015

prof. Monika Hay

Inspector invatamant minoritati limba germana
Inspector la disciplina limba germana

  


  1. Seminar de formare - "Conflictele - ce sunt ele si cum le rezolvam"
  2. Informatii privind olimpiadele de limba germana materna{click} si moderna{click}
  3. Cursuri de limba germană pentru adulţi şi copii / Examene Goethe-Institut
  4. In atentia profesorilor de limba germana: Atelier de creatie literara pentru elevii de liceu
  5. In atentia profesorilor de limba germana moderna - curs gratuit de limba germana pentru elevii de clasa a X-a si a XI-a
  6. Programe scolare in vigoare: http://www.ise.ro/Departamente/Curriculum/Programescolare.aspx
  7. Metodologia de desfasurarre a probelor pentru verificarea cunostintelor de limba materna pentru admiterea in clasa a IX-a
  8. Ordin nr. 4853/31.08.2009 privind aprobarea metodologiei de organizare şi desfăşurare a examenului pentru obţinerea atestatului de competenţă lingvistică pentru absolvenţii claselor cu studiu intensiv şi bilingv al unei limbi străine şi pentru absolvenţii claselor cu predare în limbile minorităţilor, precum şi a atestatului pentru predarea unei limbi străine la clasele I – IV de către absolvenţii claselor cu profil pedagogic, specializarea învăţători - educatoare
  9. Programe scolare invatamant primar in limba germana 
  10. Planuri cadru pentru invatamantul primar
  11. Curriculum pentru invatamantul prescolar
  12. PROGRAMA PENTRU CONCURSUL NAłIONAL PENTRU OCUPAREA POSTURILOR DIDACTICE DECLARATE VACANTE ÎN ÎNVĂłĂMÂNTUL PREUNIVERSITAR LIMBA SI LITERATURA ROMÂNĂ SI UNIVERSALĂ PENTRU COPII SI METODICA PREDĂRII ACTIVITĂłILOR DE LIMBA ROMÂNĂ EDUCATOARE ÎN GRĂDINIłELE DE COPII CU PREDARE ÎN LIMBILE MINORITĂTILOR
  13. PROGRAMA PENTRU CONCURSUL NATIONAL PENTRU OCUPAREA POSTURILOR DIDACTICE DECLARATE VACANTE ÎN ÎNVĂTĂMÂNTUL PREUNIVERSITAR LIMBA SI LITERATURA ROMÂNĂ SI UNIVERSALĂ PENTRU COPII SI METODICA PREDĂRII LIMBII SI LITERATURII ROMÂNE LA CLASELE CU PREDARE ÎN LIMBILE MINORITĂTILOR INSTITUTORI/ ÎNVĂTĂTORI 2008
  14. PROGRAMA DE LIMBA SI LITERATURA GERMANĂ SI DIDACTICA DISCIPLINEI PENTRU CONCURSUL NATIONAL DE OCUPARE A POSTURILOR SI A CATEDRELOR DIDACTICE VACANTE DIN INVĂTĂMÂNTUL PREUNIVERSITAR- Învătământul în limbile minoritătilor nationale -- EDUCATORI / EDUCATOARE LIMBA GERMANĂ 
  15. PROGRAMA DE LIMBA SI LITERATURA GERMANĂ SI DIDACTICA DISCIPLINEI PENTRU CONCURSUL NAłIONAL DE OCUPARE A POSTURILOR SI A CATEDRELOR DIDACTICE VACANTE DIN ÎNVĂTĂMÂNTUL PREUNIVERSITAR - Învătământul în limbile minorităilor nationale - ÎNVĂTĂTORI / ÎNVĂTATOARE LIMBA GERMANĂ
  16. PROGRAMA PENTRU LIMBA ŞI LITERATURA GERMANĂ MODERNĂ
  17. PROGRAMA PENTRU LIMBA ŞI LITERATURA GERMANĂ MODERNĂ PROGRAMA PENTRU EXAMENUL DE OCUPARE A POSTURILOR DIDACTICE VACANTE DISCIPLINA LIMBA SI LITERATURA GERMANĂ MATERNĂ PROFESORI
Retea Scolara
Scris de M Dragomir   
vineri, 05 octombrie 2007
Lista unitatilor de invatamant din judetul Sibiu valabila pentru anul scolar 2010-2011
 Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
 GRADINITA DE COPII NR 1 CISNADIE

GRADINITA DE COPII NR 3 CISNADIE 

 GRADINITA DE COPII NR 4 CISNADIE

SIBIU CISNADIE STR. CINDRELULUI NR.33
Boboia Ana Director
0269561421
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 6 CISNADIE

GRADINITA DE COPII NR 7 CISNADIE

Grăd.PN Cisnădioara

SIBIU CISNADIE STR. STEJARULUI NR.F.N
Neacşu Dana Elena Director
0269561414
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII "MICUL PRINT" MEDIAS
Grăd.PP nr. 7 Mediaş
SIBIU MEDIAS STR SONDORILOR  NR 16
Stancu Mariana Director
0269844563
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GRADINITA DE COPII "DUMBRAVA MINUNATA"  MEDIAS SIBIU MEDIAS STR. STICLEI NR. 1
Ionescu Maria Director

0269836737

0269836737

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII "PITICOT" MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR LUCIAN BLAGA NR.8
Bârză Felicia Director

0269845281

0269845281

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GRADINITA DE COPII "PINOCCHIO" MEDIAS Grăd.PN nr. 5 MediaşSIBIU MEDIAS STR RUBINULUI NR 5
Moldovan Ligia Valentina Director

0269834001

0269834001
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GRADINITA DE COPII NR 12 MEDIAS Grăd.PN nr. 1 MediaşSIBIU MEDIAS STR C. BRINCOVEANU NR.13
Nicula Iustina Director

0269841275

0269841275

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 15 MEDIAS
Grăd.PN nr. 14 Mediaş
 SIBIU MEDIAS STR. CLUJ NR.12Crisan Daniela Rodica Director
0269843928
 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII "BUCURIA COPIILOR" MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR DUPA ZID NR 11
Peter Izabella Hajnalka Director

0269843460

0269843460

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
GRADINITA DE COPII  AGNITAGrăd.PN nr. 1 Agnita   Grăd.PP nr. 2 Agnita
SIBIU AGNITA STR.FABRICII NR. 44
Bologa Adriana Director
0269510935
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII  COPSA MICA
Grăd.PN nr. 2 Copşa Mică Grăd.PN nr. 3 Copşa Mică SIBIU COPSA-MICA STR. ALEEA SALCIMILOR NR.21
Bortan Ana Director
0269840240 0269840240 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII DUMBRAVENI
Grăd.PN nr. 1 Dumbrăveni Grăd.PN nr. 3 Dumbrăveni SIBIU DUMBRAVENI STR. CUZA VODA NR. 9
Duda Florentina Director
0269865325 0269865140
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII  RASINARI
Grăd.PN nr. 2 Răşinari
SIBIU RASINARI STR.EPISCOPIEI NR 1486
Nicola Cornelia Director
0269557039  
GRADINITA DE COPII NR 14 SIBIU
 SIBIU STR IEZER NR 1

Andrei Ana Maria Director 

0269249292
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. director@gradini

ta14sibiu.ro contact@gradinit

a14sibiu.ro http://www.gradinita14sibiu.ro/

 GRADINITA DE COPII NR 15 SIBIU SIBIU STR. GLADIOLELOR NR.13 A
Langa Doina Director
0269231627
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 16 SIBIU
 SIBIU STR. MITROPOLIEI NR.21
 Ilcuşiu Ana Director
0269211197
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GRADINITA DE COPII NR 17 SIBIU SIBIU STR. LIVIU REBREANU NR.9
 Pârvu Maria Director
0269211975
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 18 SIBIU
 SIBIU STR DR BAGDAZAR NR 18
 Teuşan Viorica Director
0269215622
 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 19 SIBIU
 SIBIU STR KIEV NR 17
 Igna Floarea Director
0269219760
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 22 SIBIU
Grăd.PN nr. 8 Sibiu
SIBIU STR M SEBASTIAN NR 1
Mateş Steluţa Director
0269422114
 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
GRADINITA DE COPII NR 26 SIBIU
Grăd.PN nr. 4 Sibiu
SIBIU STR. PASAJUL SPITALUL MILITAR
Haţegan Corina Director
0269227425
  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GRADINITA DE COPII NR 28 SIBIU Grăd.PN nr. 1 Sibiu     Grăd.PN nr. 10 Sibiu SIBIU STR.  ALEEA FILOZOFILOR nr. 1Lucaciu Maria Gabriela Director
 0269211466 0269211466

  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

www.gradinita28sb.wordpress.com

GRADINITA DE COPII NR 29 SIBIU
 SIBIU STR. NEGOVEANU NR.29
Şchiop Anişoara  Director
0269248337
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 33 SIBIU
 SIBIU STR. ALEEA ARTILERISTILOR NR.4
 Vancea Cosmina Director
0269221908
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 37 SIBIU
 Grăd.PN nr. 7 Sibiu SIBIU STR. NICOLAIE TECLU NR.41Stupăroiu Silvia Director
0269437707
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 38 SIBIU
 SIBIU STR. ALEEA HAIDUCULUI NR 3
Secanu Carmen  Director
0269422979 0269422979 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII "FRAŢII GRIMM" SIBIU
 SIBIU STR OITUZ NR 27
Cismaru Raluca Director
0269447892
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 41 SIBIU
 SIBIU STR T.LAURIAN NR 13
Costachescu Doinita  Director
0269236253 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 42 SIBIU
 SIBIU STR HIPODROM III
Gandila Maria Director
0269447879
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 43 SIBIU  SIBIU STR. STREIU NR 8Niţă Mihaela Director
0269421070 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GRADINITA DE COPII NR 5 SIBIU
 SIBIU STR SIRETULUI NR.6
Tileagă Maria Director
0269421264
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
COL.AGRICOL "D.P.BARCIANU" SIBIU
 SIBIU SIBIU STR BANATULUI NR 2
 Popescu Viorel Muguraş Director Ticiu Diana Director adjunct

0269211368

0269212698

 

  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 COL.ECONOMIC "G.BARITIU" SIBIU SIBIU STR.OITUZ NR 31
Rosca Daniela Laurentia Director Cristea Elisabeta Director adjunct
0269424238 0269232842
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 COL. NATIONAL "GH LAZAR" SIBIU  SIBIU STR. GH. LAZAR NR. 1Negrea Gabriel Director  Chisu Marius Director adjunct

0269212896

0269215352

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 COL. NATIONAL "O.GOGA" SIBIU  SIBIU STR. MITROPOLIEI NR.34Gabos Elena Director  Dumitru Laura Director adjunct Keresztes Gizella Director adjunct

0269210082

0269217778 

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
COL. NATIONAL "S von BRUKENTHAL" SIBIU
  SIBIU STR. PIATA HUET NR 5Hermann Gerold Director Grecu Bianke Marion Director adjunct

0269211322

0269211322

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 COL.NATIONAL PEDAGOGIC "A.SAGUNA" SIBIU SIBIU STR G-RAL MAGHERU NR.30
Talnariu Rodica Director  Filip Mihaela Director adjunct 0269430809 0269433410 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
COL.TEHNIC DE IND.ALIMENTARA "TEREZIANUM" SIBIU
  SIBIU STR POSTAVARILOR NR.18Solomon Marian Director  Muntean Daniela Director adjunct
0269218797
   0269221323
  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
COL.TEHNIC TEXTIL SIBIU
 SIBIU STR DEALULUI NR 2-4
Ionescu Mara Olimpia Director Ciubotaru Mona Director adjunct 0269211547 0269211547 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC SIBIU SIBIU STR ELECTRICIENILOR NR 1
Volosciuc Sorin Director Rotărescu Daniela Director adjunct
 0269244351 0269244319  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
COL. TEHNIC "INDEPENDENTA" SIBIU
  SIBIU STR GLADIOLELOR NR 2

 Hanea Mirela Director  Ardelean Dan  Director adjunct Badea Mădălina Director adjunct 

0269221806
  0269221806
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
COL.TEHNIC "A.T.LAURIAN" AGNITA
 SIBIU AGNITA STR SCOLII NR 2
Petruţ Mirela Monica Director Vecerzan Margareta Director adjunct
0269510765
 
0269510620
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GR.SC."AVRAM IANCU" SIBIU
 SIBIU STR MOVILEI NR 8
Sultanu Anca Director  Director adjunct
0269210925 0269211355 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GR. SC.CONSTRUCTII MASINI SIBIU
GR.SC.IND. TRANSPORTURI CAI FERATE SIBIU
SIBIU STR. H. COANDA NR.51
Dumitrescu Florina
Director
0269238313
  0269238313
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GR.SC.C-TII SI ARH. "CAROL I" SIBIU  SIBIU STR. PEDAGOGILOR NR.7 Cârstea Sebastian Dumitru Director Vulcu Alexandru Director adjunct
0269223298 0269220328 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
GR.SC. AUTOMECANICA  MEDIAS
Şc.cu cl.I-VIII nr. 6 Mediaş
SIBIU MEDIAS STR BRATEIULUI  NR. 6

Cpâlnean Odeta Marina Director

Pop Corbea Ioan Director adjunct

0269844177 0269846735 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
COLEGIUL TEHNIC "MEDIENSIS" MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR STICLEI NR 9
Tănase Corina Zenaida Director Bocioanca Ana Director adjunct
0269836748
 0269834673
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GR.SC.IND.CONSTR. MASINI MIRSA
 SIBIU AVRIG MIRSA STR C.COPOSU NR 1
Coropeţchi Constantin Director Sinca Maria Director adjunct 0269526478 0269526239   Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GR.SC.INDUSTRIE USOARA CISNADIE
Scoala cu cls I-IV Nr 4 Cisnadie SIBIU CISNADIE STR TIRGULUI NR 14
Vulcu Constantin Director Marinescu Sanda Director adjunct 0269561072 0269561072   Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GR.SC."N TECLU" COPSA MICA
 SIBIU COPSA-MICA STR. SIBIULUI NR.61

Szocs Marika Director  Berger Lucia Director ajunct

0269840147 0269840532 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GR.SC.AGRICOL "T.CIPARIU" DUMBRAVENI SIBIU DUMBRAVENI STR TIMOTEI CIPARIU NR 9
Metes Ioan Director Oprisor Isaia Director adjunct 0269865315 0269865597   Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GR.SC."ILIE MACELARIU" MIERCUREA SIBIULUI

Grăd.PN Dobîrca Şc.cu cl.I-VIII Dobîrca

SC.CU CLS I-VIII APOLDU DE SUS

 Grăd.PN Apoldu de Sus

SIBIU MIERCUREA-SIBIULUI  STR.I.MACELARU 793 Brădilă Cristina Rădiţa Director Lupu Nicolae Director adjunct 0269533327 0269533076 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 GR.ŞC.ECONOMIC "J.LEBEL" TALMACIUŞc.cu cl.I-VIII Tălmăcel SIBIU TALMACIU STR. M. EMINESCU NR.3Bârza Gheorghe Director Bobes Rodica Director adjunct

 0269555352

0269555352

  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
GR.ŞC.ECONOMIC "IOAN LUPAS" SALISTE

Grăd.PN Sălişte    Şc.cu cl.I-IV Amnaş Şc.cu cl.I-IV Mag Grăd.PN Săcel Şc.cu cl.I-VIII Săcel Şc.cu cl.I-IV Sibiel Şc.cu cl.I-IV Vale

SIBIU SALISTE SALISTE STR.IOAN LUPAS NR 24
Pais Viorel Dumitru Director Boromiz Marius Director adjunct
0269553327 0269553077 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SCOALA NATIONALA DE GAZ MEDIAS SIBIU MEDIAS STR METANULUI NR 1
Valea Ştefan Director Oprisor Cornelia Director adjunct 0269845876 0269833900 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 LIC.DE ARTA SIBIU SIBIU STR ALEX. ODOBESCU NR.2
Băban Dan Călin Director George Daniela Maria Director adjunct 0269211458 0269213149 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
LIC.TEOR."C.NOICA" SIBIU
 LIC.TEOL.BAPTIST "BETANIA" SIBIU 0269421334 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. Judeţ: Sibiu; 
Localitate: Sibiu;
Strada: OSTIRII NR 5
Ordean Mihai  Director Macrea Constantin Director adjunct  0269233790 0269233790 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
LIC.TEOR. "ONISIFOR GHIBU"  SIBIU
  SIBIU STR. BIHORULUI  NR. 3Avram Ana Director Stoica Dorin Director adjunct  0269224882 0269234557

 

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

LIC.TEOR."ST L ROTH" MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR. GEORGE ENESCU NR.7
Chira Dorin Director Oreian Valentina Laura Director adjunct 0269844406 0269844406 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
LIC.TEOR."AXENTE SEVER" MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR AVRAM IANCU NR 18
 Munteanu Eugenia Director
0269841662 0269834504 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
LIC.TEOR."GH.LAZAR" AVRIG
Grăd.PN nr. 1 Avrig
Grăd.PP nr. 3 Avrig
SIBIU AVRIG STR. HOREA NR.15
Novac Marius Director Oprea Liviu Director adjunct 0269523880
0269525335
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
LIC.TEOR."G.GUNDISCH" CISNADIE
 SIBIU CISNADIE STR MAGURII NR 5
Dietrich Gabriela Maria Director Stoica Octavian Director adjunct 0269561575 0269561575 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
LIC.TEOR.DUMBRAVENI
 Şc.cu cl.I-IV Ernea  Grăd.PN Şaroş pe Tîrnave Şc.cu cl.I-VIII Şaroş pe Tîrnave SIBIU DUMBRAVENI STR. CUZA VODA 5-7 Popescu Lucia Director Bodnariuc Teodor Director adjunct
0269865763 0269865763 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "GEORG DANIEL TEUTSCH" AGNITA
 SIBIU AGNITA STR NOUA NR 3

 Floriţă Marinela Director Constantin Anita Director adjunct 

0269510815
0269510815
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII AVRIG
 Grăd.PN Bradu Şc.cu cl.I-VIII BraduŞc.cu cl.I-IV Glîmboaca Şc.cu cl.I-IV Săcădate SIBIU AVRIG STR. GH. LAZAR NR.37

Napeu Victor Liviu Director Crisan Laura Director adjunct

 
0269525077
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII NR 2 CISNADIE SIBIU CISNADIE STR TESATORILOR NR 47
Perju Mioara Director
0269561041 0269561041 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII NR 3 CISNADIE SIBIU CISNADIE STR MAGURII NR 63
Poplăcean Constanţa Director
0269561015
0269561015
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII COPSA MICA
Şc.cu cl.I-VIII Nr. 1 Copşa Mică 
Şc.cu cl.I-IV Nr. 2 Copşa Mică
SIBIU COPSA-MICA STR LABORATOR NR 45

 Mihalache Cornelia Adriana Director  Sturz Oana Director adjunct

 0269840591 0269840591 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
SC.CU CLS I-VIII ALMA
Grăd.PN Alma
   Grăd.PN Şmig          Şc.cu cl.I-IV Giacăş Şc.cu cl.I-VIII Şmig
 SIBIU ALMA STR PRINCIPALA NR 229Moise Eugen Director
0269257533 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII ALTINAGrăd.PN Alţîna  Şc.cu cl.I-IV Beneşti Şc.cu cl.I-IV Ghijasa  Sus SIBIU ALTINA STR PRINCIPALA NR 174Linte Elena Cristina Director
0269581106
 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII APOLDU DE JOS
 Grăd.PN Apoldu de Jos Şc.cu cl.I-IV Sîngătin
SIBIU APOLDU-DE-JOS STR NOUA NR 189
 
Popa Ioan Director
0269588212
0269588212
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII ARPASU DE JOS

Grăd.PN Nou Român

SC.CU CLS I-VIII "AUREL POPA" ARPASU DE SUS 

Grăd.PN Arpaşu de Sus 

SIBIU ARPASU-DE-JOS STR PRINCIPALA NR 75
 Rogozea Gheorghe Director
0269520036 0269520036 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII ATEL
Grăd.PN Aţel SIBIU ATEL STR SCOLII NR 112
Mija Maria Director
0269515700  0269515600 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII AXENTE SEVER
 Grăd.PN Axente Sever     Grăd.PN Agârbiciu    Şc.cu cl.I-VIII Agârbiciu    Şc.cu cl.I-IV ŞoalaSIBIU AXENTE-SEVER STR PRINCIPALA NR 317
Jata Lucia Director Dumitru Constantin Director adjunct 0269840009  0269840009 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII BAZNA
Grăd.PN Bazna  Şc.cu cl.I-VIII Boian          Şc.cu cl.I-IV Velţ
 SIBIU BAZNA BISERICII NR 1 Prisăcaru Radu Director Posea Adela Maria Director adjunct
0269850136  0269850136 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII BIERTAN
Grăd.PN Biertan Şc.cu cl.I-IV Copşa Mare Şc.cu cl.I-IV Richiş   SIBIU BIERTAN STR 1 DECEMBRIE NR 14
Morari Raluca Director Florea Ion Director adjunct 0269868118 
0269868118 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII BIRGHIS
Grăd.PN Bîrghiş
  Şc.cu cl.I-IV Apoş            Şc.cu cl.I-IV Pelişor         Şc.cu cl.I-IV Zlagna
 SIBIU BIRGHIS NR 201 Romila Adrian Director
0269517116
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII BLAJEL
Şc.cu cl.I-VIII Păucea
SIBIU BLAJEL STR SCOLII NR 65

Horhoi Livia Lina

Director

0269851104  0269851104 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
SC.CU CLS I-VIII BOITA
Grăd.PN Boiţa
 SIBIU BOITA STR TRAIAN NR 78Balint Aspazica Director
0269556002
  0269556002
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII BRADENI

Şc.cu cl.I-IV Retiş

SIBIU BRADENI NR 290
Moga Grigore Director
0269518103
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII BRATEIU

Grăd.PN Brateiu  Grăd.PN Buzd

Şc.cu cl.I-VIII Buzd

SIBIU BRATEIU NR 68

Ştef Artemizia Director

Man Delia Director ajunct

0269863112 0269863048 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII BRUIU
Şc.cu cl.I-IV Şomartin
SIBIU BRUIU NR 223
Cernea Mircea Director
0269586516 0269586516 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII CHIRPARŞc.cu cl.I-IV Vărd Şc.cu cl.I-IV Veseud SIBIU CHIRPAR STR MARE NR 46
Aldea Mihaela Director

0269586133

0269586111

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII CIRTA Grăd.PN Cîrţa
SIBIU CIRTA STR PRINCIPALA NR 238
Turi Iuliana Director
0269521106 0269521106 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "BADEA CIRTAN" CIRTISOARA
 SIBIU CIRTISOARA NR 570

Chiper Grovu Elena

Director

0269521667
0269521667 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII CRISTIAN
GRADINITA DE COPII  CRISTIAN (tel 0269579116)
SIBIU CRISTIAN STR V NR 8
Sacarelis Daniela Director
0269579708
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SCOALA DE ARTE SI MESERII "ION MORAR" DIRLOS
Şc.cu cl.I-VIII CurciuSIBIU DIRLOS STR MARE NR 439

Trif Gabriel Director Szabo Diana Director adjunct

0269852403 0269852403 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII "A.DECEI" GURA RIULUI

Grăd.PN nr. 1 Gura Rîului

Grăd.PN nr. 2 Gura Rîului

 SIBIU GURA-RIULUI STR PRINCIPALA NR 70

Nicoara Maria Director

Jurca Petru Director adjunct

0269572104
0269572104
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII HOGHILAG

 Grăd.PN nr. Hoghilag 

Şc.cu cl.I-IV Prod Grăd.PN nr. Valchid

Şc.cu cl.I-VIII Valchid

SIBIU HOGHILAG STR PRINCIPALA NR 49

Oneţ Viorica Director

Onet Olimpiu Dumitru Director adjunct

0269866809  0269866809 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SCOALA DE ARTE SI MESERII IACOBENI

Grăd.PN Iacobeni 

Şc.cu cl.I-IV Movile    Şc.cu cl.I-IV Netuş

Şc.cu cl.I-VIII Noiştat

Şc.cu cl.I-IV Stejerişu 

SIBIU IACOBENI NR 230

Lastun Bogdana Director

Ilea Ovidiu Director adjunct

0269513765 0269513765   Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
 SC.CU CLS I-VIII IGHISU NOU SIBIU MEDIAS IGHISU-NOU
Todoran Mariana Director
0269257988 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII JINA
 SIBIU JINA STR PRINCIPALA NR 296

 Badea Camelia Director

Filip Ionuţ

Director adjunct

0269532109
 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.  
SC.CU CLS I-VIII LASLEA

Şc.cu cl.I-IV Floreşti  Şc.cu cl.I-VIII Mălîncrav Şc.cu cl.I-IV Noul Săsesc

Şc.cu cl.I-IV Roandola

SIBIU LASLEA STR SUB VALE NR 115 B

 Marcu Ioan Dorin

Director

Boitor Ioan Tiberiu

Director adjunct

0269516103
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII LOAMNES

 Şc.cu cl.I-IV Haşag

SC.CU CLS I-VIII ALAMOR

Şc.cu cl.I-IV Armeni

 SIBIU LOAMNES NR 200 Laslo Marius Director
0269537180
 0269537180
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII "ILIE MICU" LUDOS SIBIU LUDOS STR.MORII NR 510
Serban Stefan Director
0269589105
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII MARPOD
Grăd.PN Marpod  Şc.cu cl.I-IV IlimbavSIBIU MARPOD NR 161
Prepeliţă Mioara Director
0269584193
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "M.EMINESCU" MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR M.VITEAZU NR 14

Halmaghi Catalina Director

Ciugudean Ana Camelia

Director adjunct

0269841759 0269841759 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "G Popa" MEDIAS
  SIBIU MEDIAS STR AVRAM IANCU NR.42

 Lapadat Daniela

Director

Cucean Gheorghe

Director adjunct

0269845967 0269215173 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 3 MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR STICLEI NR 16

Gheorghiu Liana

Director

0269836755 0269836755   Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 4 MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR ST.L. ROTH NR.21

 Prostean Carmen    Director

Bugar Paraschiva Director adjunct

0269845780
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII NR 5 MEDIAS SIBIU MEDIAS STR. 1 DECEMBRIE NR.26

Oprea Liliana Director

0269843290 0269843290 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 7 MEDIAS
  SIBIU MEDIAS STR 1 DECEMBRIE NR. 34

Alecuşan Maria Director

Tiriteu Viorica

 Director adjunct 

0269843831 0269843831   Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
 SC.CU CLS I-VIII NR 8 MEDIAS SIBIU MEDIAS STR. SEBESULUI
Mărginean Monica Director Comaniciu Elena Director adjunct 0269832703 0269832703 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII "H.OBERTH" MEDIAS SIBIU MEDIAS STR CASTELULUI NR 2

Oprean Daniela Director   Dinea Sorina Director adjunct

0269841866
  0269841866
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "I.BATHORY" MEDIAS
 SIBIU MEDIAS STR. M.VITEAZU NR.48
 Szederyeşi Gheorghe Director 0269831473
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII MERGHINDEALŞc.cu cl.I-IV Dealu Frumos
SIBIU MERGHINDEAL
Lepsa Valentin Director
0269517579 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII MICASASA Grăd.PN "Prichindel" Micăsasa Şc.cu cl.I-VIII Ţapu
 SIBIU MICASASA  STR.O.GOGA NR 331Bugner Mihai Director
 0269514267 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII MIHAILENI

Şc.cu cl.I-IV Metiş

Şc.cu cl.I-IV Moardăş Şc.cu cl.I-IV Răvăşel Şc.cu cl.I-IV Şalcău

SIBIU MIHAILENI STR PRINCIPALA NR 102
Dumitrescu Minerva Director
0269254505
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SCOALA DE ARTE SI MESERII "ST.L.ROTH" MOSNA

Şc.cu cl.I-VIII Nemşa

 SIBIU MOSNA  STR CETATII NR 530Sotropa Ionel Director Popescu Valentin Director adjunct 0269862113
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SCOALA CU CLS I-VIII NOCRICH

 Grăd.PN Nocrich Şc.cu cl.I-IV Fofeldea Şc.cu cl.I-VIII Hosman Şc.cu cl.I-IV Ţichindeal

 SIBIU NOCRICH STR PRINCIPALA NR 157

CALIN ALEXANDRA-MIRELA Director

Belaşcu Cristina Director adjunct

0269582124 0269582101 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 Scoala cu cls I-VIII Ocna Sibiului
Grăd.PN nr. 1 Ocna Sibiului  Grăd.PN nr. 2 Ocna SibiuluiSIBIU OCNA-SIBIULUI PIATA TRAIAN NR 15
Oniga Gabriela Director Dragomir Rodica Director adjunct
0269541530
0269541530 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SCOALA DE ARTE SI MESERII "I.POP RETEGANUL" ORLAT SIBIU ORLAT STR VICTORIEI NR 210
 Topîrcean Nicolae Director Cristea Mariana Director adjunct
0269571126 0269571126 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SCOALA CU CLASELE I-VIII PAUCA

 Grăd.PN Păuca

Şc.cu cl.I-VIII Bogatu Şc.cu cl.I-IV Broşteni Şc.cu cl.I-IV Presaca

SIBIU PAUCA STR PRINCIPALA NR 168
 Dancu Dragomir Director
 0269580109 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII POIANA SIBIULUI Grăd.PN Poiana Sibiulu
 SIBIU POIANA-SIBIULUI NR 386Fânână Radu Director
0269531112
 
SC.CU CLS I-VIII POPLACA
 Grăd.PN Poplaca SIBIU POPLACA NR 376Ionaş Maria Director
 
0269573165
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII PORUMBACU DE JOS 
Şc.cu cl.I-IV Colun  Şc.cu cl.I-IV Porumbacu de Sus
Grăd.PN Sărata Şc.cu cl.I-VIII Scoreiu
SIBIU PORUMBACU-DE-JOS NR 127
Gligor Simona Director Andrei Dana Maria Director adjunct  
0269522103
  0269522103
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
SC.CU CLS I-VIII RACOVITA

Şc.cu cl.I-IV Sebeşu de Sus

SIBIU RACOVITA NR 415
Mocanu Zamfira Dorina Director Limbasan Camelia Director adjunct 0269527443  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "O.GOGA" RASINARI
  SIBIU RASINARI STR EMIL CIORAN NR 1512Vîlcu Constantin Director
0269557245
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII "S.P.BARCIANU" RASINARIŞc.cu cl.I-IV Prislop
SIBIU RASINARI STR ANDREI SAGUNA NR 539
Olteanu Constanţa Carmen Director

0269557210

 0269557669

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII RIU SADULUI
Şc.cu cl.I-IV Ciupari Şc.cu cl.I-IV Fundu RîuluiSIBIU RIU-SADULUI STR PRINCIPALA NR 251
 Lungoiu Margareta Director
0269567030
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII ROSIA

Grăd.PN Roşia Şc.cu cl.I-VIII Caşolţ

Şc.cu cl.I-IV Cornăţel

Grăd.PN Daia Şc.cu cl.I-VIII Daia

Grăd.PN Nou
Şc.cu cl.I-VIII Nou
SCOALA DE ARTE SI MESERII WALDORF "HANS SPALINGER" ROSIA 
SIBIU ROSIA STR SCOLII NR 203

Onea Andreea Larisa Director

Bratu Radu Director adjunct

0269582330
 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "Samuil Micu" SADU
Grad. PN Sadu SIBIU SADU STR I.M.KLEIN NR 3

Popescu Dorin.

Director

0269568116
 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII SEICA MARE

Grăd.PN nr.1 Seica Mare  Grăd.PN nr.2 Seica Mare

Şc.cu cl.I-IV Nr.2 Şeica Mare Şc.cu cl.I-IV Boarta Şc.cu cl.I-IV Buia Şc.cu cl.I-IV Ştenea

SIBIU SEICA-MARE STR PRINCIPALA NR 418

Lotrean Nicolae Director

Şusa Claudia Director Adjunct

0269853126 0269853126  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII SEICA MICA

Grăd.PN Şeica Mică 

Şc.cu cl.I-IV Şoroştin

SIBIU SEICA-MICA NR 382
Tătar Marcel Director
0269514505
0269514505 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "MIHAI VITEAZU" SELIMBAR

Grăd.PN Şelimbăr

Grad. PN Bungard 

Grad Mohu  Grăd.PN Veştem Şc.cu cl.I-VIII Veştem

SIBIU SELIMBAR STR MIHAI VITEAZU NR 425
 
 Koveşi Mândraş Liana Carmen Director Branga Monica Director adjunct
0269560255 0269560666 (gradinita Selimbar)
 
  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 1 SIBIU
 SIBIU SIBIU STR. HATEGULUI NR.8

Chindea Silvia Livia

Director Bonciu Dorin Director adjunct

0269226914 

0269226914

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 2 SIBIU
 SIBIU SIBIU STR AVRAM IANCU NR 13Berghea Ioan Director Nartea Monica Director adjunct 0269215173
0269215173
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
 SC.CU CLS I-VIII NR 4 SIBIU SIBIU STR SPARTACUS NR 4 - 6
Maniu Gabriela Director Cretulesteanu Daniela Georgeta Director adjunct
0269232295
  0269232295
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "REGINA MARIA" SIBIU
  SIBIU STR EMIL CIORAN NR 1

Salade Nicolae Director

Roca Aurelia Director adjunct

0269211817 0269211817 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 6 SIBIU
 SIBIU STR. N. IORGA NR.56

Mosneag Ioan Director

Marin Renet Liliana Director adjunct
0269234837
 
0269234837
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII NR 8 SIBIU  SIBIU STR LUPENI NR 50 Chişu Florentina Director
0269237225 0269237225 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII NR 10 SIBIU

Grăd.PP nr. 20 Sibiu

SIBIU STR E.ALBERT BIELTZ NR 60

 Marcu Maria Director

0269227502
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 13 SIBIU

SC.CU CLS I-VIII NR 12 SIBIU 

Grăd.PN nr. 2 Sibiu 

 SIBIU STR. LUNGA NR.74

Meşter Olga Director

Moise Ion Director adjunct

0269223931
0269223303
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "I.L.CARAGIALE" SIBIU
 SIBIU STR VASILE ALECSANDRI NR 10
Dietrich Roberto Director

0269233545 

0269233545

  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "RADU SELEJAN" SIBIU
 SIBIU STR SOIMULUI NR 13

 Obogeanu Valeriu

Director Fagadaru Elena Director adjunct

0269244967
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
 SC.CU CLS I-VIII NR 18 SIBIU SIBIU STR. LUNGA NR.65

 Cosma Vasile Director Tichindelean Cornel

Director adjunct

0269223462
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII NR 20 SIBIUSC.CU CLS I-VIII NR 11 SIBIU
SIBIU STR MACARALEI NR 1

 Grecu Adina

Director

Paca Ioan Director adjunct

0269238159  0269238159 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 21 SIBIU
 SIBIU STR LUPTEI NR.27

Tacoi Alexandru Director

Nemes Dorin Director adjunct

0269240693 

0269240693

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 23 SIBIU
Grăd.PP nr. 36 Sibiu
 SIBIU STR TIGLARILORGal Patricia Director Ciuchina Marioara Director adjunct
0269220706
0269220706 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
S C.CU CLS I-VIII NR 24 SIBIU
 SIBIU STR. SUREANU NR.1

Frâncu Mihai  Director

Suteu Aurelia Maria

Director adjunct

0269233563 0269233563
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII NR 25 SIBIU
Şc.cu cl.I-VIII “E.Cioran” Sibiu
SIBIU STR. SIBIEL NR. 6

Guzu Emil Director

Sava Ileana Georgeta Director adjunct

0269242679 0369405967

0369405967

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII SLIMNIC

Grăd.PN Slimnic

Şc.cu cl.I-VIII Ruşi

Grăd.PN Ruşi

 Şc.cu cl.I-IV Veseud

SIBIU SLIMNIC STR PRICIPALA NR 7

Bothar Giusseppe Director

Irsic Ioana Anca Director adjunct

0269856316
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.  
 SC.CU CLS I-VIII SURA MAREGrăd.PN Şura Mare  Şc.cu cl.I-IV HambaSIBIU SURA-MARE STR PRINCIPALA NR 3
Marin Gheorghe Director 
0269543246 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 SC.CU CLS I-VIII SURA MICA

 Grăd.PN Şura Mică

Şc.cu cl.I-IV Rusciori

SIBIU SURA-MICA STR PRINCIPALA NR 407
Răulea Elisabeta Director

0269577112

0269577112
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII TĂLMACIU

Grăd.PN  Tălmaciu

 SIBIU TALMACIU STR N.BALCESCU NR 6

Olesch Madularu Nicolae

Director

0269555327
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII TILISCA
Şc.cu cl.I-IV Rod
SIBIU TILISCA STR SCOLII NR 483
Nistor Mihai Director
 0269554005 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Unitatea de invatamant cu personalitate juridica
 Unitatea de invatamant arondata fara personalitate juridica
Adresa unitatii de invatamant
Numele si prenumele
Functia
 Numar de telefon / fax
 Adresa de e-mail
 SCOALA DE ARTE SI MESERII TIRNAVA

 SC.CU CLS I-VIII TIRNAVA

 Grăd.PN Tîrnava

SIBIU TIRNAVA STR MARULUI NR 2

Bădulescu Sorin

Director

 0269858145  0269858145 Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "M.BASARAB" TURNU ROSU
Şc.cu cl.I-IV Sebeşu de Jos
SIBIU TURNU-ROSU STR SCOLII NR 428
Fleşeriu Viorica Director 

0269527609

0269527609
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII "MARTIAN NEGREA" VALEA VIILOR

Grăd.PN Valea Viilor

Şc.cu cl.I-IV Motiş

SIBIU VALEA-VIILOR STR PRINCIPALA NR 186

Vasiliu Daniela

 Director

0269515332

 0269515332

 
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
SC.CU CLS I-VIII VURPAR
 Grăd.PN VurpărSIBIU VURPAR STR VICTORIEI NR 367
 Tomescu Mihaela Elena Director

0269544011

 0269544011

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 CENTRUL PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA NR 1 SIBIU 

Şc.Preventorială cu cl. I-VIII Nr.22 Sibiu

Grăd.PN nr 31 Sibiu

 SIBIU STR FILARMONICII NR 18

 Fagetan Rodica Delia Director

Bobeş Veronica Laura

Director adjunct

0269210307

CENTRUL PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA NR 2 SIBIU  SIBIU STR. ANDREI SAGUNA NR.8Conea Adriana Director   Posa Cornelia Director adjunct

0269218243

0269218425
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
CENTRUL PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA MEDIAS
  SIBIU MEDIAS STR PISCULUI NR 8Bădulescu Livia Director

0269831731

0269831731

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.   Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 CENTRUL PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA DUMBRAVENI  
SIBIU DUMBRAVENI STR T.VLADIMIRESCU NR. 32
 Prodan Vasile Director
0269865537 0269865506

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

 CENTRUL PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA TURNU ROSU
 SIBIU TURNU-ROSU STR GARII NR 693
 Miron Mihaela Elena Director Costea Mariana Director adjunct

0269527898

0269527898

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
 Club Sportiv Scolar Soimii Sibiu Sibiu, Str.General Magheru Nr.18
Domnar Ioan Director Galaţă Mircea Director adjunct

0269232076

0269214083
Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
Club Sportiv Scolar Sibiu
 Sibiu, Str.Independentei Nr.1
Miclauş Ioan Director Macarie Maria Director adjunct

0269432941

0269432941

 
 CLUBUL SPORTIV SCOLAR MEDIAS Medias, str Andrei Saguna nr 2  Morozan Gabriela Director
0269841641 
Palatul Copiilor si Elevilor Sibiu

Clubul Copiilor si Elevilor Agnita

Clubul Copiilor si Elevilor Avrig

Clubul Copiilor si Elevilor Cisnadie

Clubul Copiilor si Elevilor Dumbraveni

Clubul Copiilor si Elevilor Medias

 Clubul Copiilor si Elevilor Copsa Mica

Sibiu, Str.Constitutiei Nr.2, cod 550253

Agnita, Str.Noua Nr.16

 Avrig, Str.Sasilor Nr.12

 Cisnadie, Str.Magurii Nr.93

Dumbraveni, Str.Teilor Nr.18

Medias, Str.Nucului Nr.5

 Protopopescu Viorel

Director

Ganea Zaharie Ioan

Director

Vintilă Ioan Director Mironescu Ion Director Mamalauca Gheorghe Director Ciobanu Marius

Director

Lung Angela Mariana

Director

0269217655

0269510695

0269523465

0269561746

0269865675

 0269845353

0269840704

  Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.

 

Ultima actualizare ( mari, 04 septembrie 2012 )
 
Acasa Noutati Reteaua Scolara Pagina inspectorului Legislatie Link-uri utile Inv. particular Forum Proiecte ISJ Compartimente